Abas tenisistes spēkojās teju trīs stundas. Par pirmās kārtas pārvarēšanu Ostapenko nopelnījusi 60 WTA vienspēļu ranga punktus.

Maču Ostapenko iesāka ļoti vāji, jau otrajā geimā zaudējot punktu pie savas serves un pēcāk nonākot iedzinējos ar 0-3. Latvijas pārstāve turpināja spēlēt nepārliecinoši arī pēc tam, turklāt vēlreiz Šmiedlova breiku ieguva sestajā geimā un mirkli vēlāk izcīnīja graujošu uzvaru pirmajā setā ar 6-1.

Arī otrais sets sākās Ostapenko nelabvēlīgi, jo smagā pirmajā geimā Šmiedlova izmantoja savu otro breikbumbu, turklāt piektajā geimā Latvijas tenisiste vēlreiz zaudēja punktu pie savas serves un nonāca iedzinējos ar 1-4. Tomēr pēc tam pirmo reizi šajā mačā sāncenses servi lauza arī Ostapenko un pietuvojās līdz 3-4.

Spēles desmitajā geimā Šmiedlova tika pie divām mačbumbām un servēja par uzvaru šajā cīņā, taču Ostapenko parādīja parādīja raksturu un grūtā cīņā lauza pretinieces servi, tādējādi panākot neizšķirtu 5-5. Turpinājumā abas tenisistes guva vēl pa punktam un seta liktenis tika izšķirts taibreikā. Tajā Latvijas sportiste ātri izvirzījās vadībā un panāca arī 6:3, taču slovākiete guva trīs punktus pēc kārtas un panāca izlīdzinājumu, bet Ostapenko tomēr spēja atgūties un guva noslēdzošos divus punktus, panākot izlīdzinājumu pa setiem.

Izšķirošo – trešo – setu Ostapenko sāka sekmīgi, grūtā cīņā pirmajā geimā laužot Šmiedlovas servi un izvirzoties vadībā ar 2-0. Tomēr turpinājumā vairs tik labi neveicās, jo pie diviem breikiem jau tika slovākiete, kura līdz ar to izvirzījās vadībā ar 5-2, nonākot soļa attālumā no uzvaras mačā. Taču arī šoreiz Latvijas sportiste nodemonstrēja iespaidīgu atspēlēšanos, vienreiz tiekot pie breika, un izlīdzinot šo setu.

Līdz ar to arī trešais sets noslēdzās taibreikā. Tā sākumā Ostapenko izvirzījās vadībā ar 3:1, turklāt šo pārsvaru arī noturēja un svinēja uzvaru.

Ostapenko, kura WTA pasaules rangā ieņem 39. vietu, līdz šim ar rangā 57. pozīcijā esošo Šmiedlovu nebija spēlējusi.

Lasiet vairāk: http://www.delfi.lv/sports/news/other_kinds/teniss/ostapenko-varonigi-atspelejas-un-pieveic-smiedlovu.d?id=47797559